Tři králové z Královic plně ovládli popředí tabulky pražských střelců

26.03.2014 10:01

Jsou jako Kašpar, Melichar a Baltazar v jakémsi novodobém střihu. Jsou jako zjevení v pražském fotbalu. Zkrátka Tři králové z Královic. Tomáš Randa, Jakub Pospíšil a Eduard Formáček. Všichni tři se zapsali do střelecké listiny utkání Pražská teplárenská přeboru mužů na hřišti Meteoru B a stvořili tak výsledek 3:0 pro Sokol Královice. Kromě toho se již zcela osamostatnili na čele tabulky pražských střelců napříč soutěžemi od I. ligy až po přebor.

Taková situace tady už léta nebyla a kdoví, zda vůbec někdy, nepůjdeme-li zpátky v čase do „dřevních dob“ našeho fotbalu. Sokol Královice hlavně jejich zásluhou prožívá nejlepší sezónu ve své 81leté historii a vede tabulku přeboru před druhou Čafkou rozdílem osmi bodů. Randa má na svém kontě již 15 branek, Pospíšil 13 a Formáček 12, dohromady tedy 40. Což je mimochodem 85 procent veškeré střelecké produkce suveréna nejvyšší pražské fotbalové soutěže. Týmu reprezentujícím obec se zhruba 350 obyvateli, která byla katastrálně připojena k Praze až v roce 1974.

 

Za vedoucí skupinkou „tříkrálových bombarďáků“ se zformoval kvintet jedenáctigólových Pražanů, který tvoří David Lafata, Zbyněk Pospěch, Jan Fíček, Lukáš Pouček a Jiří Doležel. Během uplynulého víkendu se ale ve svých soutěžích nikdo z nich neprosadil, podobně jako trio desetigólových borců Hušbauer, Nádeníček a Chvátal.
 


Pražský střelec (počet gólů):
15 – Randa (Královice)
13 – Pospíšil (Královice)
12 – Formáček (Královice)
11 – Lafata (Sparta), Pospěch (Dukla, z toho 1 v poháru), Fíček (Meteor), Pouček (Sparta, 10 za B-tým v ČFL a 1 za juniorku), Doležel (Vikt. Žižkov, 1 za A-tým v poháru a 10 za B-tým v přeboru)
10 – Hušbauer (Sparta), Nádeníček (Motorlet), Chvátal (ČAFC)
9 – Klavík (Bohemians 1905, z toho 1 za A-tým v poháru, 4 za juniorku a 4 za farmu Meteor v ČFL), Matoušek (Sparta, 5 za B-tým v ČFL a 4 za juniorku), Vyhnal (Slavia, z toho 7 za juniorku a 2 za farmu Admiru v ČFL), Kavka (Vyšehrad, z toho 2 v poháru), I. Pánek (Aritma), P. Červenka (Třeboradice), J. Kovář (ČAFC), Mašlej (Radotín)
8 – Škutka (Slavia, z toho 4 v poháru a 2 za juniorku), Junek (Meteor B), Z. Zmeškal (Uh. sklady), Kunič (Dukla jun.)
7 – Marčík (1 za Loko Vltavín v poháru, 6 za Vyšehrad v divizi), Voltr (Vikt. Žižkov, z toho 1 v poháru), Vosický (Admira), Březina (Zličín), Mráz (Bohemians Praha B), Strnadel (Přední Kopanina), Studnička (Meteor B), Š. Hájek (Sparta jun.), Prošek (Slavia jun.), Vopat (Dukla jun.)
6 – Bednář (Sparta), D’Almeida (Vikt. Žižkov, z toho 2 za A-tým v poháru a 4 za B-tým v přeboru), Mošna (Admira), Mojdl (Vyšehrad), O. Rybka (Aritma), Grafnetr (Háje), Kejha (Union Vršovice), Koubek (Libuš), Ondrůšek (Admira B), Vodecký (Radotín), Peterka (Slavia jun.), P. Toman (Dukla jun.)
5 – Budinský (Bohemians 1905, z toho 2 za juniorku a 2 za farmu Meteor v ČFL), Krejčí (Sparta), Opluštil (Vikt. Žižkov, z toho 2 v poháru a 2 za farmu Horní Měcholupy v ČFL), Vejr (Vikt. Žižkov, z toho 1 v poháru a 4 za B-tým v přeboru), Kerić (Sparta, 2 za B-tým v ČFL a 3 za juniorku), Míča (Meteor, z toho 1 za B-tým v přeboru), Jung (Vyšehrad), Měska (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Gutheis (Libuš), Kundelásek (Motorlet B), Plášek (Uhříněves), Štefan (Admira B), Valenta (Uh. sklady), Žižka (Zbraslav), Bazal (Slavia jun.), Čavoš (Sparta jun.), Preisler (Dukla jun.)
4 – Juhar (Slavia), Kisel (Slavia, z toho 1 v poháru), Přikryl (Sparta, z toho 2 za A-tým v poháru a 1 za B-tým v ČFL), Konaté (Sparta, z toho 1 v poháru, 2 za B-tým v ČFL a 1 za juniorku), Malý (Dukla, z toho 2 v poháru), P. Novotný (na podzim 1 za Bohemians Praha ve II. lize a 2 za Bohemians Praha B v přeboru, na jaře 1 za Motorlet B), Mich. Škoda (Vikt. Žižkov, z toho 1 v poháru a 1 za farmu Horní Měcholupy), Birma (Admira, z toho 2 v poháru a 1 za B-tým v přeboru), Nový (Sparta, 1 za B-tým v ČFL a 3 za juniorku), L. Suk (Horní Měcholupy), M. Kočí (Vyšehrad), May (Zličín), Berger, T. Pechač (oba Bohemians Praha B), Bláha (Radotín), Jerie (ČAFC), Juckem, Peclinovský (oba Přední Kopanina), Koc, Sainer (oba Uh. sklady), Jak. Michálek II, Mustedanagič (oba Admira B), Jak. Novák, Soucha, Tlustý (všichni Háje), Pokrovskij (Radotín), Mir. Procházka (Uhříněves), Stříbrský, F. Svoboda (oba Motorlet B), J. Štengl (Zbraslav), Vobořil (Meteor B), Vošta (Union Vršovice), Hrubý, Verner, Vondráček (všichni Slavia jun.), Havel (Bohemians 1905 jun.), Kolmistr (Dukla jun.)
3 – J. Brabec, Costa, Dočkal, V. Kadlec (všichni Sparta), Vacek (Sparta, z toho 1 za B-tým v ČFL), Juliš (Sparta, z toho 1 za B-tým v ČFL a 1 za juniorku), Bartek, Jindřišek (oba Bohe-mians 1905), Koreš (Slavia, z toho 1 v poháru a 1 za juniorku), M. Hurka (Slavia, 2 v poháru a 1 za juniorku), Štětina (Dukla, z toho 1 v poháru), Podrazký, Sivrič (oba Vikt. Žižkov), Bartl (Vikt. Žižkov, z toho 1 v poháru), Bartošák (Vikt. Žižkov, z toho 2 za farmu Horní Měcholupy), Boček (Vikt. Žižkov, 1 v poháru a 2 za B-tým v přeboru), Súkenník (z toho 1 v poháru a 1 za farmu Horní Měcholupy v ČFL), Kuzmanovič (Bohemians Praha), Hovorka, Miskovič (oba Sparta, oba 2 za B-tým v ČFL a 1 za juniorku), Breda (Sparta, 1 za B-tým v ČFL a 2 za juniorku), Kurek (Admira), Petr (Admira, z toho 2 za B-tým v přeboru), Vrabec (Horní Měcholupy, z toho 1 v poháru), Roubal (2 za Horní Měcholupy v ČFL a 1 za Vikt. Žižkov B v přeboru), Červený (Vyšehrad), Hrabák (Aritma), Mančál (Zličín), Tvrdý (Motorlet), P. Hruška, Laušman, Maňák, Miřatský, Pavlů, Pohořelý (všichni Libuš), Jackl, D. Němec, Šindelář (všichni Admira B), M. Poláček, Rodr, Šenkeřík (všichni Třeboradice), Čihák, Santler (oba Přední Kopanina), Dratva, Vrňák (oba ČAFC), Hák, L. Kučera (oba Motorlet B), Linek, Pilc (oba Bohemians Praha B), Bereš (Radotín), P. Dufek (Uhříněves), Fedič (Háje), Krejča (Královice), Ramba (na podzim 2 za Přední Kopaninu, na jaře 1 za Uh. sklady), O. Sedláček (Zbraslav), Šimr (Union Vršovice), Brejcha, Juroška, Dan. Tetour (všichni Dukla jun.), Jakubov, Macháč, Skopec (všichni Sparta jun.), Kolařík, Liška, Mac (všichni Slavia jun.), Nerad, Trýzna, Žaloudek (všichni Bohemians 1905 jun.).